e
sv

WhatsApp Nasıl Yüklenir

62 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Özellikle WhatsApp kullanmaya yeni başlayacak kişiler için bilgilendirici ve detaylı bir yazı hazırladık. Teknolojik olarak günden güne gelişen ülkemiz de Henüz WhatsApp uygulamasını yeni kullanmaya başlamış kişiler de mevcut.

Peki WhatsApp kullanmak için ne yapılmalı ve nasıl adımlar izlenmelidir. Bunun için aşağıda ki etapları göz önüne alarak ilerlemeniz mümkündür.

WhatsApp’a İlk Kayıt

WhatsApp uygulamasını kullanabilmeniz için öncelikle bir akıllı telefona (Andorid, IOS) işletim sistemli bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. Sahip olduğunuz akıllı telefonunuzun uygulama (App Market) erişmeniz gerekli ve arama kısmına WhatsApp yazmanız gerekmektedir.

Ardından uygulamayı telefonunuza yüklemeniz gerekecek. Bu oldukça kısa bir zaman alsa da internet bağlantı hızınıza göre yüklenme süresi değişim gösterir.

WhatsApp uygulamasını yüklediğinizi varsayarak, yapmanız gereken bir diğer işlem ise kullanmış olduğunuz cep telefonu numarasıdır. Bu uygulamaya sadece telefon numaranız ile kayıt olabilirsiniz.

WhatsApp’ı ilk açtığınızda oturum aç ve hesap oluştur butonları gelecektir. Siz yeni hesap oluştaracağınız için hesap oluştur butonunu tercih edin.

Gelen ekranda sizden telefon numarası girmenizi isteyecektir, hemen cep telefonu numaranızı gereken alana yazın.

Cep telefonu numaranızı yazdıktan sonra ileri demeniz yeterli daha sonra kullanmakta olduğunuz telefon numarasına gerekli doğrulama kodu gelecektir. Gelen doğrulama kodunu WhatsApp uygulamasına girin.

Artık numaranız WhatsApp uygulamasına eklendi sırada adınızı ve hakkınızda ki açıklamayı ardından profil fotoğrafınızı oluşturmanız gerekecek.

Tüm bunları yaptıktan sonra keyifle WhatsApp kullanmaya başlayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

WhatsApp Nasıl Yüklenir