e
sv

Valorant Türk Ajan Geliyor

91 Okunma
Valorant’a Türk ajan gelecek mi?
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Valorant Türk Ajan Geliyor

Valorant’a Türk ajan gelecek mi?

Valorant’a Türk ajan gelecek mi?

Valorant Türk ajan geliyor duyurusu oyuncular arasında büyük heyecan yarattı. Riot Games’in tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de geniş oyuncu kitlesine sahip olan oyunu Valorant için Türk bir ajan geleceğine yönelik ipuçları sunuldu.

Valorant Türk Ajan İçin Önemli İpuçları

Geçen haftalarda ortaya çıkan haber ile Türkiye’de de geniş bir kitleye sahip olan Valorant için Türk ajanın gelebileceği iddia edilmişti. Valorant’ın oyun için karakterlerinden birisi olan Cypher’ın sızdırdığı mesajla oklar Türkiye’ye çevrilmiş fakat bu konuda net bir bilgi alınmamıştı. Söylentilere göre Valorant Türk ajanın ismi Zehra olacak ve Almanya’da yaşayan bir Türk karakter olarak oyunda görev alacak. Valorant ekibi tarafından yayınlanan yeni bir blog yazısı ise detaylara girmeden okların tekrar Türkiye’ye çevrilmesine olanak tanıdı.

Türk Karakter İçin Önemli Mesaj

Valorant’ın blog sayfasında karakter yapımcısı John Goscickis tarafından kaleme alınmış olan Ajanların Durumu Mart 2022 adlı blog paylaşımında önemli bir görsel paylaşıldı. Bu görsel ise Valorant’a Türk ajan gelecek mi? sorusuna da önemli bir yanıt oldu. Yazıda, “taktiksel döngüde bilgi edinme gücüne odaklanılan ajan” üzerinde çalıştığı belirtildi. Ayrıca “sıradaki ajan, avlanmak üzere düşmanlarının peşine düşme tutkusunu daha fazla şekilde hissetmenize olanak tanıyacak. Elbette ajan için belirlemiş olduğumuz bir tema bulunuyor ancak çok fazla ayrıntı paylaşmaktan çekiniyorum,” dedi.

Blog yazısında en önemli detay ise yazıya eklenen görsel üzerine oldu. Dağınık bir masanın ortasına koyulan Türk kahvesi, nazar boncuklu yüzük ve lokum detayları yeni gelecek olan karakterin Türk olduğuna yönelik iddiaları güçlendirdi. Hatta kimi oyuncular Türk ajanın gelmesine kesin gözüyle bakıyor. Görsel ile verilen mesajın ancak Türk ajana ait olabileceği göz önünde tutulursa yakın zaman içinde Valorant’ta Türk ajan ile oynamak mümkün hale gelecek. Ancak detayları tam olarak paylaşılmadığı için Türk ajan ile oynamanın henüz ne zaman olanaklı olacağına dair bilgiler bulunmuyor.

Oyun yorumcularına göre yeni ajanın çıkışı ve oyuna entegre hale getirilmesi için 12 – 15 ay arasında bir süre gerekiyor. Bazı iddialara göreyse ortalama 8 ay içinde yeni ajan oyuna dahil edilebilir.

Sıradaki içerik:

Valorant Türk Ajan Geliyor