e
sv

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki çalışmalarını gösteren video

5 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

AK Parti Grup Toplantısı’nda açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinde yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, açıkalamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Sınırlarımız ötesinde çadırlarda zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan ailelere nispeten daha insani şartlara sahip yerler yapıyoruz. Şimdi de uluslararası yardım kuruluşlarının desteği ile belirlediğimiz 13 ayrı yerleşim bölgesinde tüm alt yapısı ile toplamda 1 milyon nüfusu barındıracak şehirler kuruyoruz. Güvenli bölgelerde yapılan çalışmalara ve bunların çocukların dünyasını nasıl değiştirdiğine göz atalım.”

Erdoğan, İnşallah, önümüzdeki aylarda güvenli hale getireceğimiz ilave bölgelerle bu kalıcı konutların sayısını daha da artıracağız ve hedefimiz en az 100 bin konut ve üzeri.Herkes en iyi bildiği işi yapıyor. Onlar fitnenin, fesadın, kin ve nefret tohumları atmanın peşinde. Biz ise eser ve hizmet üretmenin ülkenin ve milletin geleceğini inşa etmenin gayreti içerisindeyiz. Mağdurların başlarını sokacakları bir yer inşa etme gayreti içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.

AYRINTILAR GELİYOR

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki çalışmalarını gösteren video