e
sv

Stardew Valley’nin Satışlarına İmalcisi Bile İnanamıyor

8 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tahminen de oyun dünyasının gidişatını değiştiren oyunlardan biri Stardew Valley. Yalnızca tek bir kişi tarafından geliştirilen bu şaşırtan oyun geçtiğimiz günlerde altıncı yaşına bastı. Lakin uzun müddettir piyasada olmasına karşın Stardew Valley’nin satışları artmaya devam ediyor.

Üretimci Eric “ConcernedApe” Barone, Stardew Valley’nin 20 milyon kopya satış gerçekleştirdiğini resmi Twitter hesabından duyurdu. PCGamer grubuna konuşan Barone, oyunun bu başarısına şaşırdığını söz ederek, 20 milyon adet satışa “inanamadığını” da kelamlarına ekledi.

 • Stardew Valley’nin Üretimcisinin Yeni Oyunu Belirli Oldu

İşin çok daha farklı yanı ise satışların günden güne artmaya devam ediyor oluşu. Barone’un sözlerine nazaran Stardew Valley şu sıralarda, çıkış yaptığı tarihe kıyasla bile çok daha fazla satış gerçekleştiriyor.

Eric Barone da bu duruma şaşırdığını inkar etmiyor. “20 milyon noktasına ulaşmış olmak sahiden de inanılmaz. Oyunun bu düzeye erişmiş olduğuna hala inanamıyorum.”

Barone, PCGamer’a yazdığı emailde “Stardew Valley’in günlük ortalama satışları tüm vakitlerin en yüksek düzeyinde. Bunun neden kaynaklandığından tam olarak emin değilim. Umuyorum ki oyunum ağızdan ağıza yayılmaya devam ediyordur, daha fazla kişi oynadıkça daha fazla arkadaşına tavsiye ediyordur. Ne olursa olsun, Stardew Valley’in hala çok tanınan olmasından mutluyum” demiş.

Oyununun hiç olmadığı kadar büyük olduğuna sevinen üretimci, Stardew Valley’nin bu kadar tanınan olmasından da memnun olduğunu paylaşmayı ihmal etmemiş.

Sıradaki içerik:

Stardew Valley’nin Satışlarına İmalcisi Bile İnanamıyor