e
sv

Spotify K-Pop yıldızlarına torpil yapıyor!

7 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Spotify’ın Blend çalma listeleri, kullanıcıların her kullanıcının dinleme tercihlerine nazaran paylaşılan çalma listeleri oluşturması için kolay bir yol. Mart ayında şirket, 10 bireye kadar yahut müzik sanatkarlarıyla “harmanlama” özelliğini içeren müzik keşif özelliği için güncellemeler yayınladı. Bu yeni K-pop genişlemesi, ikincisinin bir örneğidir.

K-pop Blend sanatkarları ortasında BTS, Stray Kids, ENHYPEN, TOMORROW X TOGETHER, Nmixx ve AB6IX yer alıyor. Bu bilhassa, favori modülleriniz üstte belirtilen gruplarınkilerle karıştırılacak. Alışılmış birtakım bilgiler de içermeseydi Spotify özelliği olmazdı. Çalma listelerini karıştırdıktan sonra, hangi ortak müziklere sahip olduğunuzu belirleyen “tat eşleşmesi” puanlarını görüntüleyen bir “paylaşım kartı” alabilirsiniz. Kartlar daha sonra Instagram, Facebook, Snapchat yahut Twitter’da paylaşılabilir.

Spotify K-Pop yıldızlarına torpil yapıyor!

K-pop’un son yıllarda global bir fenomen haline gelmesinin bir nedeni de kümelerin internette inanılmaz derecede faal olması. İdoller, çeşitli toplumsal medya platformlarında hayranlarla etkileşime girmeye teşvik ediliyor ve bu da hayranlarla parasosyal bağlantıları artırıyor. Spotify’ın Blend özelliği, makul bir küme yahut idol hakkında bir şeyler bildiğiniz hissini yarattığı için bu dinamiğe hoş bir formda yerleşiyor.

Spotify’ın oluşturduğu çalma listelerinin yerinde olup olmadığı ise büsbütün öbür bir mevzu. Mesela kendi BTS Blend müzik listeniz, tekrar BTS’i öneriyor üzere görünüyor olabilir lakin aslında siz daha fazla Post Malone dinlemek istiyorsunuzdur… Lakin tekrar de bu yeni gelişme K-pop severler için kusursuz üzere görünüyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Spotify K-Pop yıldızlarına torpil yapıyor!