e
sv

Sony’nin yeni Xperia 1 IV amiral gemisi “Dünyanın birinci gerçek optik zoom lensine” sahip!

5 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony‘nin yeni Xperia 1 IV akıllı telefonu fotoğraf tutkunları düşünülerek tasarlandı. Amiral gemisi telefon, birden fazla durumda sizi kurtaracak üç art kamera lensiyle gelirken, yeni çığır açan periskop lensi, kâfi erişime sahip gerçek optik zoom lensini içeriyor.

Dünyanın birinci gerçek optik zoom lensine sahip telefonu

Xperia 1 IV’ün gerçek mücevheri, 124 derecelik görüş alanına sahip 16 mm ultra geniş f/2.2 açıklıklı lens, 82 derecelik görüş alanına sahip 24 mm geniş açılı f/1.7 açıklıklı lens ve 85 -125 mm f/2.3-2.8 diyafram açıklığına sahip telefoto lens, 28 derece ile 20 derece (sırasıyla 85 mm ve 125 mm) ortasında görüş alanın sunabiliyor. Telefoto, bir akıllı telefonda cinsinin birinci örneği olan gerçek bir optik zoom lensini içeriyor.

Her üç art lens de 12 MP Exmor RS sensör kullanılıyor ve 4K 120 fps’ye kadar kayıt yapabilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Dikkate paha öbür özellikler ortasında, Corning Gorilla Glass Victus ile kaplanmış 120 Hz yenileme suratına sahip 6,5 inç 4K HDR OLED ekran yer alıyor. Telefon, 12 GB RAM ve 512 GB UFS ile birlikte bir Qualcomm Snapdragon Gen 1 taşınabilir platformu tarafından desteklenmekte. Bir microSDXC yuvası sayesinde, genişletilmiş depolama için kapasitesi 1 TB’a kadar olan kartları destekliyor.

Xperia 1 IV ayrıyeten, sırf 30 dakikada yüzde 50’ye kadar şarj sağlayan kablosuz şarj ve süratli şarj özelliklerine sahip 5.000 mAh pille geliyor. Ayrıyeten IP65 ve IP68 su ve toza dayanıklılık derecelendirmelerini de destekliyor. Aygıt kutudan Android 12 ile birlikte çıkıyor.

Doğal olarak Xperia 1 IV, en yeni 5G bantları ve Wi-Fi 6E ile de uyumlu olarak geliyor.

Sony Xperia 1 IV, bugünden itibaren 1.600 dolardan başlayan fiyatlarla ön sipariş verilebilir durumda. Seçtiğiniz siyah yahut mor renk dizaynları 1 Eylül’de gönderilmiş olacak.

Yeni Xperia IV dünyanın birinci gerçek optik zoom lensi ile birlikte üst seviye özellikleri de sunuyor. Sony’nin yeni amiral gemisini nasıl buluyorsunuz.

Sıradaki içerik:

Sony’nin yeni Xperia 1 IV amiral gemisi “Dünyanın birinci gerçek optik zoom lensine” sahip!