e
sv

Şehit Selman Güler, son yolculuğuna uğurlandı

6 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Piyade sözleşmeli er Selman Güler, teröristlerin hain saldırısında şehit düştü.

Güler, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu.

Şehit Güler için cenaze töreni

Şehit Güler için memleketi Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde cenaze töreni düzenlendi.

Kelkit Devlet Hastanesi morgundan alınan 24 yaşındaki Selman Güler’in naaşı, Merkez Küçük Cami avlusuna getirilerek helallik alındı.

“Oğluma selam söyle”

Burada düzenlenen törende, şehidin annesi Ayfer Güler, kız kardeşleri Hava Soylu ve Kübra Güler ile diğer yakınlarını, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri teselli etti.

Törende, şehit annesi olduğu öğrenilen bir kadın, şehit Güler’in tabutuna sarılarak, “Annenin sana selamı var de. Yavruma selam söyle, oğluma selam söyle.” dedi.

Son yolculuğuna uğurlandı

Şehidin naaşı, İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Başpınar köyü mezarlığında, 2000 yılında vefat eden baba Ahmet Güler’in de bulunduğu aile kabristanına defnedildi.

Törene, şehidin yakınları ve mesai arkadaşlarının yanı sıra Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, AK Parti Gümüşhane milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Şehit Selman Güler, son yolculuğuna uğurlandı