e
sv

Sağlık ocakları grevde mi? Aile Hekimliği bugün kapalı mı açık mı?

18 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sağlık çalışanlarının yaşadıkları sorunlar her geçen gün gündeme gelmeye devam ediyor. Doktorlar ne zaman grevde, doktorların grevi ne zaman başlıyor sorularına yanıt aranıyor. İstedikleri haklara ulaşmak isteyen sağlık çalışanları çareyi iş bırakma eylemi yaparak arıyor.Sağlık ocakları grevde mi? Aile Hekimliği bugün kapalı mı açık mı?

SAĞLIK OCAKLARI GREVDE Mİ?

Sağlık sendikası Hekimsen, doktorların 5-6, 17-18 ve26- 27 Mayıs tarihlerinde grev yapacaklarını açıkladı. 6 gün sürecek olan grev kararı Hekimsen’in sosyal medya hesabından duyuruldu. Açıklamada “Mayıs ayında tüm Türkiye’de meslektaşlarımızla birlikte 6 gün iş bırakıyoruz. Tükenen sabrımızla, mesleğimizin itibarı için söz değil icraat bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

ACİL VAKALAR NE OLACAK?

6 gün uygulanacak grev boyunca sağlık kuruluşları resmî tatillerde sunulduğu şekilde devam edecek. Bu nedenle vatandaşların acil durumlar dışında sağlık kurum ve kuruluşlarına başvurmaması istenecek. Grev süresince acil hastalar, diyaliz hastaları, acil ve riskli gebeler, çocuk aciller, kanser hastaları ve yoğun bakım hastalarının bakımı aksamayacak.

Sıradaki içerik:

Sağlık ocakları grevde mi? Aile Hekimliği bugün kapalı mı açık mı?