e
sv

Netflix’in Resident Evil Dizisinden Birinci Fragman Yayımlandı

14 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix’in oyun adaptasyonlarını ilerleyen günlerde daha sık duyacağız. Capcom ile birlikte Resident Evil serisini bu kere de dizi olarak ekranlara taşımaya hazırlanan Netflix, bu yeni uyarlamadan birinci fragmanı da paylaştı. New Raccon City’nin 2022 yılında yaşamaya başlayacağı büyük felaket sonrası dünyanın değişimini anlatacak olan dizinin verdiği birinci intiba biraz Resident Evil’den çok Stranger Things üzere Netflix dizilerinin havasını veriyor. Bu değişim bilhassa oyunun kemik kitlesi tarafından nasıl karşılanacak çok merak ediyorum.

2022’den sonra 2036 yılında dünyanın bulunduğu hali de gözler önüne seren bu kısa teaser sayesinde dizinin atmosferi hakkında da fikir sahibi olduk. 2022 ve 2036 yılları ortasında bol bol geriye dönüş sahnesiyle dolu bir dizi bizleri bekliyor üzere gözüküyor. “Yıl 2036, dünyayı tesiri altına alan ölümcül virüs salgınından 14 sene sonrası. Jade Wesker, kana susamış ve çılgın yaratıklarla dolu bir dünyada hayatta kalmak için çaba edecek.” açıklamasıyla sunulan diziden beklentiler de çok yüksek değil.

 • Netflix’in Resident Evil Dizisinden Birinci Manzara Cerberus’tan Geldi

Yayın tarihi olarak 14 Temmuz’u belirleyen Resident Evil takımında Lance Reddick, Ellla Balinska ve Adeline Rudolph üzere isimleri barındırıyor. Supernatural dizisinden de tanıdığımız Andrew Dabb dizinin yürütücüsü olarak vazife alıyor. Constantin Sinema ismine ise şirketin CEO’su Martin Moszkowicz dizinin yapımcılarından. Bakalım sinemalarıyla her seferinde hayranları yüz üstü bırakan Resident Evil’ın bu dizi denemesi makus adaptasyon salgınına bir deva bulabilecek mi?

Sıradaki içerik:

Netflix’in Resident Evil Dizisinden Birinci Fragman Yayımlandı