e
sv

Mortal Kombat’ın Devam Sinemasından Haberler Var

9 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Warner Kardeşler çatısından geçtiğimiz yıl vizyona giren Mortal Kombat sineması tahminen de son yılların en büyük hayal kırıklıklarından birisine imza atmıştı. Sinemalarla birebir anda HBO Max üzerinden de yayınlanan sinemanın gişesi de doğal olarak tatminkar değildi. Simon McQuoid’in direktörlüğünü yaptığı sinema yalnızca berbat bir oyun sineması olmakla kalmamış, birebir vakitte öykü olarak da önemli manada sınıfta kalmıştı. Lakin bu başarısızlıktan sonra fatality yapmaya orta vermeyen stüdyo devam sineması için hazırlıklara başladı.

 • Mortal Kombat – İnceleme

Birinci sinemanın senaryosunu Greg Russo kaleme almıştı bu sefer sinema için yeni bir senarist ile anlaşan stüdyo rotayı MCU’ya kırdı. Marvel’ın en taze dizisi Moon Knight’ta da senarist olarak gördüğümüz Jeremy Slater devam sinemasını yazmaya başladı. Slater’ın son açıklamaları sinemanın gidişatı hakkında bilgi veriyor;

“Şu ana kadar işler hayli eğlenceli bir formda ilerliyor. Senaryonun neredeyse yarısı bitti. Direktör, stüdyo ve oyun takımıyla çok yakın bir çalışma halindeyiz. Şu an için kıssa hakkında rastgele bir şey söyleyemem fakat şu bir gerçek ki son seferden çok önemli dersler aldık. Hayranların nerede reaksiyon gösterdiğini, nereyi sevdiğini biliyoruz. Hangi kısımlarda işlerin yolunda gitmediğinin de farkındayız. Yani demek istediğim birinci sinemada işe yarayan kısımlara ağırlaşma talihine sahibiz ve bunu daha düzgün hale getireceğiz. Böylelikle izleyici kitlemize çok daha yeterli bir tecrübe sunabileceğiz. Emelimiz epey tatmin edici, heyecan verici ve beklenmedik bir sinema çıkartmak.”

Birinci sinemanın yeterli yanları denilince başımda Mortal Kombat sineması tekrar canlandı lakin pek yeterli bir şey aklıma gelmedi. Yalnızca Sub-Zero’nun sinemada kullanılış üslubu oldukça güzel olmuştu. Onun dışında ismi Mortal Kombat olan bir sinemada turnuva görmeyişimiz, Johnny Cage’in noksanlığı yavan öykü akışı ve yeni karakterin anlamsızlığı üzere çokça negatif öge sinemayla bir arada çağrışım yapıyor. Umuyorum ki Jeremy Slater’in de dediği üzere birinci sinemadan kıymeti dersler çıkartılıp, nitekim markanın hakkını veren bir sineması bu defa izleyebiliriz. Mortal Kombat 2’nin şimdi resmi bir vizyon tarihi bulunmuyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Mortal Kombat’ın Devam Sinemasından Haberler Var