e
sv

MCU’nun Spider-Man Direktörü Jon Watts’tan Yeni Bir Star Wars Dizisi Geliyor

8 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Disney, Marvel Sinematik Kainatı ile birlikte paralel cihanları çarpıştırmaya başladı. Sonrasında MCU ile tanıdığımız beşerler yavaş yavaş Star Wars projelerinde yer almaya başladı. Latifeyle başlayan komplo teorilerinde “Captain America’yı ışın kılıcı tutarken görecek miyiz?” diye işkillenmedim değil. MCU için üç tane Spider-Man sineması çeken Jon Watts da Disney’den kopamayanlardan. Başarılı direktör yeni bir Star Wars dizisi için tekrar kamera ardına geçecek. Dizinin senaristi Chris Ford ve Watts 11-12 yaşlarında dört çocuk oyuncu için arayışlara başlamış bile.

Bu yeni Star Wars dizisi için çalışmalar başlamış bile. Hatta dizinin çalışma ismi bile ortada; “Grammar Rodeo”. The Simpsons’ın klasik kısmına atıfta bulunan bu ismin altında çok daha fazla ayrıntı yatıyor olabilir lakin şimdi onları uyandıracak bilgilere sahip değiliz. Return of the Jedi’ın sonrasında (Tıpkı Mandalorian, Boba Fett, Ahsoka gibi) geçeceğini bildiğimiz Watts’ın dizisi görünüşe nazaran biraz daha farklı bir yapıda olacak. Steven Spielberg’in 1980’lerde yaptığı macera sinemalarının uzaylı versiyonu halinde betimlenen Star Wars dizisi tahminen de o özlenen özgün üçleme kıvamında bir iş olabilir.

 • Kevin Feige’in Star Wars Sinemasının Senaryosu Yazım Basamağında
 • Taika Waititi’in Star Wars Sineması Senaryosu Hazır

Daha evvel Clone Wars ile birlikte ikinci ve üçüncü sinema ortasını hayli oyan Lucasfilm’in yeni gözdesi de altıncı ve yedinci sinemanın ortasındaki büyük boşluk olmuş. Her seferinde daha yeni yahut çok daha eski bir devir görmek isteyen hayranlara ise KOTOR Remake’den öbür deva kalmamış üzere gözüküyor 🙂

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

MCU’nun Spider-Man Direktörü Jon Watts’tan Yeni Bir Star Wars Dizisi Geliyor