e
sv

LUNA en trend kripto olmaya devam ediyor! İbre aksine mi dönecek?

9 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçen hafta, Terra ( LUNA ) tam ve mutlak bir patlama yaşadı. Bununla birlikte, yatırımcılar, LUNA’nın fiyatının 9 Mayıs’taki 62 dolardan 14 Mayıs’a kadar bir sentin altına düşerek %99 oranında kıymet kaybetmesine neden olan muazzam düşüşüne karşın token ticaretine devam ediyor.

LUNA en trend kripto olmaya devam ediyor! İbre bilakis mi dönecek?

Terra ( LUNA ), 21 Mayıs’a kadar, insanların CoinMarketCap’te aradığı tüm kripto para üniteleri ortasında en trend olanı olmaya devam ediyor.

Durum böyleyken, DeFi varlığı son 24 saatte -%21,24 düşüşle 0,0011 ABD dolarından süreç görüyor. Terra ( LUNA ) şu anda 726 milyon dolarlık bir piyasa bedeline sahip.

Terra şu anda en trend kripto. Kaynak: CoinMarketCap

Yetkililer Do Kwon’u araştırıyor

Daha da dikkat alımlı olan şey, tokenin yalnızca son çöküşün akabinde trend olması değil, birebir vakitte Güney Koreli yetkililerin stabilcoin protokolü Terra’nın çöküşünü incelemek için bir acil mali cürümler kısmı oluşturması. Ek olarak, yetkililer protokolün mucidi Do Kwon’u vergi kaçakçılığı nedeniyle 78 milyon dolarla cezalandırdı.

Hükümet yetkilileri, Terra’nın dolar sabit para ünitesi UST’nin neden 9 Mayıs’ta sabit para ünitesini kaybettiğini bulmakla ilgileniyorlar. Çünkü krizin akabinde dört gün içinde, sabit para piyasası 18 milyar dolar kaybetmişti. Terra’nın TVL’si 26 milyar dolar kaybetti ve belirtildiği üzere paha Terra’nın ağ tokeni LUNA, 65 dolardan bir centten çok daha küçük bir kıymete düştü.

Mali Hizmetler Komitesi ve Güney Kore Mali Denetleme Servisi, lokal kripto para borsalarından data talep etti.

Talep edilen bilgiler, LUNA ve UST için ticaret hacimlerinin yanı sıra piyasa düşüşü nedeniyle ziyana uğrayan yatırımcıların sayısını da içeriyor. Bir mahallî borsa işletmecisinin bahis ile ilgili Yonhap’a yaptığı açıklama ise şu formda; “Gelecekte yatırımcıların uğrayacağı ziyanı en aza indirecek tedbirler almak için yaptıklarını düşünüyorum.”

Sıradaki içerik:

LUNA en trend kripto olmaya devam ediyor! İbre aksine mi dönecek?