e
sv

Longterm Birinci Oyunu Space Tail: Every Journey Leads Home’u Duyurdu

12 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Longterm Games birinci oyunlarını duyurdu- kendini keşfetme ve etrafındaki dünyayı manaya hakkındaki uzay öyküsü Space Tail: Every Journey Leads Home. Bu 2,5D platform oyununda, uzaya gönderilen ve oradaki az çok dost canlısı yaratıkla tanışan Bea isimli köpeğin, oyuncularla birlikte yaşadığı destansı maceralardan oluşan öyküsüne şahit olacağız.

Ori and the Blind Forest, Inside, Limbo ve Journey üzere oyunların öykülerine hayran kalanlar için Space Tail’in öyküsü, insanların uzayı fethetmeye çalıştıkları, daha doğrusu yeni başladıkları gerçek olaylardan ilham alıyor. Beşerler uzayı kendi başlarına keşfetmeden evvel, birçok hayvan yıldızlara giden yolu açıyordu- onlar, birçok insanın yıllar sonra karşılaştığı şeyi yakından birinci görenlerdi. Ne yazık ki, birden fazla bu seyahatten sağ çıkamadı… Bea hariç.

Space Tail: Every Journey Leads Home’daki oynanış üç mekaniği temel alır: duyular, ilgiler ve yoldaşlar.

Duyular- Bea bir harika köpek değildir. Rastgele bir insanüstü ya da daha kesin olmak gerekirse: muhteşem köpek güçleri yok. Tıpkı öteki köpekler üzere yalnızca duyularına güvenebilir: koku, görme ve işitme. Bunlar, amaçlarına ulaşmasına ve tehlikeden korunmasına yardımcı olacak “dedektif modu” ismi verilen mekaniğin ana ögeleridir. Bilinmeyen bir ortamda yalnızca kendi duyularına ve içgüdülerine güvenebilir.

Bağlantılar – Bea seyahati sırasında birçok dünya dışı yaratıkla tanışacak. Kimileri arkadaş canlısı olacak, başkaları Bea’yı bir tehlike olarak görecek. Oyuncular yaratıklarla etkileşime girebilir ve köpek davranışlarına dayalı diyalog sistemi aracılığıyla bağ oluşturmak, ortak bir lisan bulmak ve birbirlerine yardım etmek için irtibat kurabilir. Fakat çok dikkatli olmalısınız, zira her aksiyonun sonuçları olacaktır.

Yoldaşlar – Farklı dünyalarda seyahat eden Bea, iki varlıkla arkadaş olacak: Comet Rose ve robot 8088Y. Neredeyse tüm oyun boyunca ona eşlik edecek bu yoldaşlar; bulmacaları çözmesine ve onu külfetlerden kurtarmasına yardım edecekler ve sonunda oyunun sonunu etkileyecekler. Her yoldaşın, oyunun en güç anında oyuncuların kullanması gereken eşsiz yetenekleri bulunacak.

Oyun bu sonbaharda Steam ve Nintendo Switch’e, daha sonra mevcut ve son jenerasyon konsollara çıkacak.

Oyunun Steam sayfası şurada.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Longterm Birinci Oyunu Space Tail: Every Journey Leads Home’u Duyurdu