e
sv

Küçük bir markadan dev bir firmaya! Xiaomi 500’ler listesine ismini yazdırdı!

11 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Araştırma şirketlerinden gelen yeni raporlara nazaran Xiaomi artık 500’ler listesinde yer alıyor. Çinli firmanın satışları her geçen gün artarken bunun en büyük sebebi ise tabi ki geniş eser yelpazesi.

Xiaomi, 2022’nin birinci çeyreğinde dünya çapında tam 500 milyon satışa ulaşarak yeni rekora imza attı. Bu, marka için büyük bir kilometre taşı zira on yıl evvel Pekin’den yola çıkan küçük bir markayken artık ise Samsung ve Apple‘ın beğenilerine meydan okuyabilen global bir holding halini aldılar. Rapordaki bu satışlar sadece akıllı telefonlarla ilgili IoT aygıtları yahut akıllı mesken aygıtları bu satışlara dahil bile edilmemiş.

Xiaomi satışlarda bir kilometre taşını daha geride bıraktı

Counterpoint Research’e nazaran Xiaomi, dünya çapında 500 milyon satışla akıllı telefon pazarında dev olma yolunda Samsung ve Apple’a resmi olarak katılma muvaffakiyetini gerçekleştirdi. Firma pazarda güçlü bir rakip olarak tanınmasını yeni bir düzeye taşıdı. Beğenenler olsa da olmasa da telefonlarından keyif alan ve büyük olasılıkla markadan yeni telefonlar alacak olan birçok Xiaomi kullanıcısı var, bu yüzden bu sayının yakın vakitte artması bile bekleniyor.

Xiaomi global pazara çıktığından beri satış taktiklerinde başarılı olmaya başladı. Daha fazla bütçe modeli aygıtı yaparak ve bunları Çin ve Global pazarlarının yanı sıra Hindistan üzere daha az endüstriyel olarak gelişmiş ülkelerde piyasaya sürerek pazar hisselerini kıymetli ölçüde artırmayı başardılar. Aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz üzere, global pazar hisseleri süratle artmaya devam ediyor:

Firma bir gün başarısız olur mu? Yoksa akıllı telefon pazarında başarılı olup daha yüksek noktalara ulaşabilirler mi? Daha fazla IoT aygıtı satılırsa ve daha fazla bütçe dostu aygıtlar çıkarırlarsa, Xiaomi’nin birçok ülkede 1 numaralı akıllı telefon satıcısı olduğunu ileride görebiliriz. Lakin bu noktaya ulaşıp ulaşamayacaklarını olağan ki vakit gösterecek.

Sıradaki içerik:

Küçük bir markadan dev bir firmaya! Xiaomi 500’ler listesine ismini yazdırdı!