e
sv

Kripto piyasası bir hafta içinde yaklaşık 400 milyar dolar paha kaybetti! Toparlanma yakın mı?

22 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı, arka arda beş gün boyunca düşen fiyatların bir sonucu olarak Temmuz 2021’den bu yana en düşük noktasına düştü.

Fiyat düşüşü, Ethereum ( ETH ), Cardano ( ADA ) ve Terra ( LUNA ) üzere öteki önde gelen kripto para ünitelerine yayılan daha büyük finansal piyasalardaki düşüşle tıpkı vakte denk geldi. Sonuç olarak yaklaşık 400 milyar dolar buhar oldu! Tüm yatırımcıların başında birebir soru; kripto piyasası ne vakit güzelleşecek?

Kripto piyasası bir hafta içinde yaklaşık 400 milyar dolar bedel kaybetti! Toparlanma yakın mı?

4 Mayıs’ta kripto piyasasının tüm kıymeti 1.739 dolardı; Buna karşılık, CoinMarketCap bilgilerine nazaran 11 Mayıs itibariyle tüm piyasanın fiyatı 1.364 trilyon dolar.

Piyasalardaki düşüş hissi, yalnızca yedi gün içinde, başka kripto para ünitelerinin bedellerini aşağı gerçek sarmaya devam ederken, kripto para piyasası global manada 375 milyar dolar kayıp verdi.

7 günlük global kripto piyasa bedeli. Kaynak: CoinMarketCap

Global kripto para piyasası kapitalizasyonu, bir evvelki güne nazaran %7,09 azaldı ve son 24 saatteki hacim, %29,18’lik bir düşüşü temsil eden toplam meblağ 148,02 milyar $’a ulaştı.

DeFi’nin toplam hacmi şu anda 17,67 milyar dolar iken, tüm istikrarlı para ünitelerinin toplam hacmi şu anda 134,92 milyar dolar ve kripto para piyasasının toplam 24 saatlik hacminin %91,15’ini oluşturuyor.

Şu anda kripto para piyasasının toplam pahası 1,5 trilyon doların altına düştü ve bu da Kasım ayındaki tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden yarıdan fazla bir düşüşü temsil ediyor.

Bu ortada LUNA, son 24 saatte %84.35 ve geçen hafta %94.28 düşüşün akabinde, son olarak 2.29$’dan süreç görmeye devam ediyor. Artık, Terra’nın muazzam çıkıştan sonra 2,05 milyar dolarlık bir piyasa kıymeti var.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Sıradaki içerik:

Kripto piyasası bir hafta içinde yaklaşık 400 milyar dolar paha kaybetti! Toparlanma yakın mı?