e
sv

Kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone; Bitcoin 2022’nin geri kalanına hükmedebilir!

9 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şimdiye kadar 2022, her yerde pay senetlerine ve kripto paralara karşı nazik olmadı ve önemli kayıplar yaşandı. Bitcoin, altı ay evvel tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmasına karşın kıymetinin %37’sini kaybetti. Emsal biçimde, S&P 500, yılın başından bu yana yaklaşık %17 düştü.

Kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone; Bitcoin 2022’nin geri kalanına hükmedebilir!

Bununla birlikte, birtakım analistler yılın geri kalanında her şeyin düşmeye devam etmeyeceğini beyan ediyorlar. Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Twitter’da en son görüşlerini şu sözlerle paylaştı:

“Hisse senetleri düşüyorsa, Bitcoin, altın ve tahviller 2H’yi Yönetebilir. Bitcoin’in birden fazla riskli varlıktan ve birden fazla emtiadan daha uygun performans gösterme eğilimi, bilhassa borsa Federal Reserve çene kemiğine yenik düşmeye devam ederse, 2H’de oynayabilir.”

Kaynak: Bloomberg Intelligence

Daha yüksek oranlar pay senetlerini tesirler

Genel olarak, piyasa gözlemcileri, Federal Rezerv’in (FED) çok fazla süratli hareket edip etmeyeceği ve pay senetlerinin süratli ve büyük oran artışlarının pay senedi fiyatlarına neden olabileceği her şeyi fiyatlamış olup olmadığı konusunda ikiye bölünmüş durumda. Nasdaq endeksi, birden fazla teknoloji payının artan oranlardan olumsuz etkilenmesiyle bugüne kadar (YTD) %28 düştü.

Fed’in enflasyonu dizginlemesi için muhtemelen daha fazla faiz artırımı yapılması gerekecek, bu da McGlone’un da işaret ettiği üzere kısa vadede borsa için daha fazla oynaklık manasına gelecek.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone; Bitcoin 2022’nin geri kalanına hükmedebilir!