e
sv

En Etkili Kedi Tüyü Alma Yöntemleri! Kedi Tüylerinin Dökülmesini Önlemek İçin İpuçları

93 Okunma
Kedi tüyü alma yöntemleri
Kedi tüyü alma yöntemleri
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En etkili kedi tüyü alma yöntemleri! Kedi Tüylerinin Dökülmesini Önlemek İçin İpuçları

Kedi tüyü alma yöntemleri

Kedi tüyü alma yöntemleri

Her yerde kedi tüyü var! Bir kedinin vücudunu herhangi bir anda kaplayan 40 milyon tüyle, en sevdiğiniz gömlek, kanepe veya yatak örtüsünün neden kürkün altına gömüldüğünü hayal edebilirsiniz. Hemen hemen tüm kedi ebeveynlerinin bilmek istediği tek şey şudur: Kedi tüyü nasıl alınır?

Kedilerimize bayılıyoruz, ancak Sphynx gibi tüysüz bir cinsle ya da Bengal gibi düşük hacimli bir tüy dökücü ile yaşamıyorsanız, muhtemelen kedi tüylerine karşı sürekli bir mücadele veriyorsunuzdur. Dökülme sadece mobilyalar için sorun değil, kedilerimiz için de ciddi bir sağlık sorunu olabilir. Kediler kendilerini tımarlarken gevşek tüyleri yuttuklarından, hayvanların sindirimi engellenebilir ve bu da onların korkunç tüy yumağı tükürmelerine veya kabızlık çekmelerine neden olabilir. Her iki haftada bir tüy yumağı normal olsa da, kediler o kadar çok kürk tüketebilir ki, etkilenen, tüylü pisliğin bir veteriner tarafından çıkarılması gerekir.

Hem kedinizin sindirim sistemini hem de oturma odası mobilyalarınızı kedi tüylerinden korumak için neler yapabilirsiniz?

Giysilerden, Mobilyalardan ve Nevresimlerden Kedi Tüyleri Nasıl Çıkarılır:

En az  15 farklı ev  eşyası evcil hayvan tüyü problemlerini ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Bir çift lateks eldiveniniz, tüy bırakmayan bir rulonuz, bir kedi fırçanız ve hatta şişirilmiş bir balonunuz varsa, zaten değerli bir kedi tüyü temizleyicisine sahipsiniz demektir. Bu kullanışlı nesneleri deneyin:

Kedi tüyü nasıl temizlenir? İşte detaylar..

 • Lateks eldivenler – Bir çift ıslak lastik eldiven  kullanarak kanepenizi veya yatar koltuğunuzu ovun . Eldivenler saça bulaştığında, durulayın. Mobilyalarda kedi tüyü sorununa ucuz, basit ve etkili bir çözümdür. Eldiveniniz yoksa, sünger de aynı şekilde çalışacaktır. Ovalamadan önce döşemeye su ve yumuşatıcı karışımı püskürtmenizi öneririz.
 • Yapışkan maddeler  – Tüy bırakmayan rulolar, ambalaj bantları ve temas kağıtları, kumaş kaplı mobilyalara ve giysilere uygulandığında evcil hayvan tüylerini harika bir şekilde çıkarır. Tüysüz silindirle çıkarmadan önce kedi tüylerini gevşetmek için Statik Koruyucu gibi bir antistatik sprey ile hedef öğelerinizi buğulayın.
 • Statik yapışmayı azaltın  – Kedi tüyü, herkesin bildiği gibi statik ile doludur. Ünlü mucit Nikola Tesla’nın elektrik ve robotik konusundaki araştırmalarına, kedisinin tüylerinin statik elektrikle dışarı çıktığını fark ettiğinde başladığı bildirildi. Kurutucu tabakaları statik kontrol eder. Evcil hayvan tüylerini çıkarmaya yardımcı olması için giysinizi bir kurutma kağıdıyla on dakika boyunca kurutucuya atın. Bu sayfalar ayrıca süpürgelikleri, sandalye korkuluklarını ve pencere çerçevelerini temizlerken de işe yarar.
 • Mobilya spreyi  – Sert yüzeyleri temizlerken uygun bir temizleme solüsyonu kullanın. Ahşap için en sevdiğiniz mobilya cilasını ve yumuşak bir bez seçin. Linolyum veya fayans için beyaz sirke veya kabartma tozu gibi çevre dostu, kediler için güvenli bir seçenek öneriyoruz.
 • Vakum  – En temel stratejiyi unutmayın – kilimlerinizi ve döşemelerinizi süpürün. Dyson,  özellikle evcil hayvanları olan evler için tasarlanmış birkaç mükemmel elektrikli süpürge sunar. Ürünleri biraz pahalıdır ancak olağanüstü emiş gücü sayesinde belki de ek yatırıma değer.

Kedi tüyü alma yöntemleri konulu makalemiz bu kadardı okuduğunuz için teşekkürler! Kedi tüyü alma yöntemleri için en doğru adrestesiniz!

 

Sıradaki içerik:

En Etkili Kedi Tüyü Alma Yöntemleri! Kedi Tüylerinin Dökülmesini Önlemek İçin İpuçları