e
sv

İşte Google I/O 2022’de duyurulan her şey!

8 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google‘ın yıllık I/O geliştirici konferansı, pandeminin başlamasından bu yana birinci kere tarihi Shoreline Amfitiyatrosu’na geri döndü. Şirketin yapay zeka, makine çevirisi ve öteki alanlardaki en son atılımlarıyla ilgili detayları paylaştığı bir yüz yüze aktiflikte Google, bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planladığı birtakım donanımların ana sınırlarını vermek için de vakit buldu. Aktifliği canlı izleme bahtını kaçırdıysanız, I/O 2022’den en büyük duyuruları burada bulabilirsiniz.

Pixel 6a

Google, en son amiral gemisi aygıtlarını I/O‘da tanıtmış olabilir, lakin şirketin yeni Pixel 6a’sı gösteriyi çaldı. 21 Temmuz’da ön siparişe sunulacak olan 449 dolarlık aygıt, arama devinin mahallî Tensor AI yonga setine ve Google’ın Magic Eraser fotoğraf düzenleme aracının en son sürümüyle birlikte gelen 12 megapiksel kameraya sahip olacak. Şirket ayrıyeten Pixel 6a’yı beş yıllık güvenlik güncellemeleriyle destekleme kelamı verdi.

Pixel 7

Google, I/O’da en son amiral gemisi akıllı telefonlarına sırf kısa bir bakış sundu, fakat Pixel 7 ve 7 Pro’yu bu yılın ilerleyen saatlerinde resmi birinci çıkışlarından evvel görme bahtımız oldu. Şirket, her iki aygıtın da yeni jenerasyon Tensor çipine sahip olacağını ve geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmış rafine bir dizaynla geleceğini söyledi. Fiyatlandırma yahut kullanılabilirlik hakkında şimdi bir ayrıntı yok.

Pixel Watch

Aylarca süren sızıntılardan sonra Google sonunda Pixel Watch’ın gerçek olduğunu doğruladı. Bu sonbaharda piyasaya çıkan giyilebilir aygıt, “dokunsal bir taç” ile çevrili neredeyse çerçevesiz bir saat yüzüne sahip. Wear OS 3’ü çalıştırıyor, sıhhat ve fitness izleme özellikleri için Fitbit yazılımıyla derin entegrasyon içeriyor. Pixel Watch, bu yıl içinde Pixel 7 ve 7 Pro ile birlikte gelecek. Google, bu noktaya kadar geçen günlerde ve haftalarda giyilebilir aygıtlar hakkında daha fazla detay paylaşacağına kelam verdi.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

İşte Google I/O 2022’de duyurulan her şey!