e
sv

iPhone kullanıcıları dikkat! Tüm kurallar değişti

14 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şu anda, yenileme vakti geldiğinde bir abonelik evvelki ödemenizden daha kıymetliyse, kullanıcının fiyat artışını açıkça kabul etmesi gerekir, aksi takdirde abonelik otomatik olarak durdurulur.

Lakin ileriye dönük olarak, geliştiriciler – “belirli özel şartlar altında ve evvelce kullanıcı bildirimi ile” – müşteri rastgele bir süreç yapmadan, bir aboneliğin fiyatını artırabilir, böylelikle hizmette rastgele bir kesinti olmasını önleyebilir. Apple‘ın bahsettiği “özel koşullar”, fiyat artışının yılda bir kezden fazla olmamasını, abonelik fiyatının 5 ila %50’sini yahut yıllık maliyetin 50 ila %50’sini aşmamasını ve lokal kanunlara nazaran müsaade verilmesini gerektiriyor.

Kullanıcı, bir fiyat artışı olacağı konusunda bilgilendirilecek, lakin sadece aboneliğini bu gerçekleşmeden evvel iptal etmek isterse süratlice harekete geçmesi gerekiyor. Apple, “Bu durumlarda Apple, kullanıcıları e-posta, anında iletme bildirimi ve uygulama içindeki bir ileti da dahil olmak üzere her vakit evvelce bir artış konusunda bilgilendirir” diye açıklıyor. “Apple ayrıyeten, tercih edilirse abonelikleri nasıl görüntüleyeceklerini, yöneteceklerini ve iptal edeceklerini kullanıcılara bildirmek istiyor.”

Eşiklerin üzerinde, yıllık limiti aşan yahut maddelerin gerektirdiği bölgelerde meydana gelen fiyat artışlarında, üyelerin daha yüksek maliyetler oluşmadan tercih yapması gerekir. Abonelikler bir sonraki fatura devrinde yenilenmeyenler için yenilenmez, lakin kullanıcılar uygulama, iOS Ayarları yahut Mac’teki App Store’dan kolay kolay tekrar abone olabilirler.

Sıradaki içerik:

iPhone kullanıcıları dikkat! Tüm kurallar değişti