e
sv

Hyundai, Çılgın Ultimate Mobilite araçları geleceğin anahtarı olabilir!

9 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hyundai, on yıl öncesine nazaran giderek daha fazla maceracı bir markaya dönüşüyor. Yeni Ioniq KONUT serisinin tümü, Ioniq 5 üzere sıra dışı dizaynlara sahip. Geçen yıl şirket, kompakt kamyon segmentine ödüllü Santa Cruz ile girdi.

Ve firmanın Nexo isminde hidrojenle çalışan bir otomobil yapan çok az şirketten biri olduğunu unutmayalım. Lakin Hyundai’nin bir sonraki aracı, Koreli markadan gördüğünüz hiçbir şeye katiyen benzemeyecek. Ultimate Mobility Vehicle (UMV) olarak bilinen marka, bunları Montana, Bozeman’daki yeni bir Araştırma, Geliştirme ve Laboratuvar Merkezinde inşa edeceğini duyurdu.

Bu araştırma merkezi, önümüzdeki beş yıl içinde 20 milyon dolarlık bir yatırımın kesimini oluşturan New Horizons Studio’nun (NHS) bir kısmı oluyor. Montana Eyalet Üniversitesi’nin İnovasyon Yerleşkesi’nde yer alan merkezde üretilecek uzaylı gibisi UMV araçlarını tahminen de yakında görebiliriz.

UMV’ler için inşaat, afet idaresi, doğal kaynak idaresi ve kentsel/kırsal lojistik üzere çeşitli uygulama alanları var. Başlangıçta iki UMV modeli ilgi odağı olacak. Biri, tehlikeli topraklarda çeşitli yükleri mürettebatsız taşıyabilen, dönüşebilen akıllı bir kara seyahat robotu, oburu ise Elevate yürüyen otomobil konseptinden ilham alıyor. İkincisi araç daha büyük ve robotik bacaklara sahip.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Hyundai, Çılgın Ultimate Mobilite araçları geleceğin anahtarı olabilir!