e
sv

Hastalık artık de bu altcoine bulaştı: Fiyatı giderek düşüyor!

18 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Terra’nın UST Stablecoin’indeki kriz Waves Protokolünde Neutrino USD‘ye yayılıyor. Algoritmik stabilcoinler, Terra’nın UST’sinin 1 dolarlık sabitleyicisini kaybetmesinin akabinde baskı altında.

Hastalık artık de bu altcoine bulaştı: Fiyatı giderek düşüyor!

Waves blok zinciri ekosisteminde algoritmik bir stabilcoin olan Neutrino USD (USDN), en büyük algoritmik stabilcoin Terra USD ( UST ) Çarşamba günü 23 sente kadar düştükten sonra, sabit olması gereken 1 ABD dolarının altına düştü.

 • Bilgi sağlayıcısı Messari’ye nazaran, fiyatını 1 dolarda tutması beklenen USDN, Çarşamba günü %12 düşüşle 88 sente düştü . Waves platformunun lokal tokeni WAVES, son 24 saatte %26 düşüşle 9 dolara geriledi.
 • USDN, Waves protokolünün sabit parasıdır ve tasarım olarak Terra blok zincirinin algoritmik sabit parası UST’ye misal. Kullanıcıların, USDN’yi basmak için Neutrino’nun akıllı kontratlarına WAVES tokenini kilitlemeleri gerekirken, USDN itfaları, WAVES arzının kilidini açmak için stabilcoini yok eder, böylelikle arz ve talebi istikrarlar ve stabilcoini sabit fiyatta tutar.
 • Sabit para ünitesini kaybetmeden evvel 18 milyar dolarlık bir piyasa bedeline sahip olan ve Terra ekosistemini çökerterek daha geniş kripto para piyasalarında kaosa neden olan UST’nin patlamasından sonra, daha küçük algoritmik stabilcoinler artan baskı gördü ve fiyatları sallanmaya başladı.
 • Messari analisti Dustin Teander, “Açıkça UST bulaşmasının yayıldığını görüyorsunuz” açıklamasında bulundu. “USDN-3pool için Eğri havuzu artık %92 USDN olmak üzere istikrarsız. UST’nin Eğri havuzlarında tıpkı tür oranların geçerli olduğunu gördük. Bu ekseriyetle sabitleyicinin baskı altında olduğunun güzel bir işaretidir ve geri yüklemek için yeni mevduatlar gerektirir. istikrar.”
 • Kripto araştırma firması Delphi Digital Pazartesi günkü günlük raporunda, UST’nin de-pegging ile ilgili dikkatlerin birçoklarını alırken, FRAX, FEI ve USDN üzere daha küçük algoritmik stabilcoinlerin de birebir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu yazdı . Raporda, “Her projenin bu değişken vakitlerde sabit kalmasını sağlayacak kadar sağlam olup olmayacağını göreceğiz” dedi.

Tüm bunların yanı sıra Neutrino USD (USDN) şu anda -15.1% kayıp ile $0,818972 düzeylerinden süreç görüyor.

Sıradaki içerik:

Hastalık artık de bu altcoine bulaştı: Fiyatı giderek düşüyor!