e
sv

Güney Koreli yetkililer, Terra (LUNA) için bir ikaz yayınladı!

8 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güney Koreli kripto tüccarları, geçen hafta sabit parası TerraUSD (UST) çöktüğünde, kaybedecek bir şeyleri olmadığına inandıkları için pahasının %99,99’unu kaybeden bir kripto para ünitesi olan Terra’yı ( LUNA ) satın almak için tez ettiler.

Güney Koreli yetkililer, Terra (LUNA) için bir ihtar yayınladı!

Reuters tarafından 19 Mayıs’ta yayınlanan bir rapora nazaran, Luna’nın mucizevi bir toparlanma gerçekleştireceğini ümit eden spekülatörlerden bir ölçü satın alma oldu ve kimileri, çöküşüne müsaade verilmeyecek kadar büyük olduğu inancına bağlı kaldı.

LUNA, Nisan sonunda yaklaşık 100 dolar kıymetindeydi, lakin şu anda bir sentin çok altında satıyor.

Optimist bir yatırımcı, Güney Kore’nin çevrimiçi platformu Naver’deki bir blogda, “bunların” kim olabileceğini ayrıntılandırmadan, “LUNA bir vakitler birinci on piyasa kıymetine sahip büyük bir madeni paraydı, bu yüzden onu canlandırmak için ne gerekiyorsa yapacaklar” dedi.

Blog müellifi, hafta sonu boyunca, jeton başına 0.33 won (0.0003 $) fiyatla 300.000 Luna satın almak için global bir kripto para borsası kullandığını söyledi.

Bu ortada, bir blok zinciri tahlil şirketi olan Elliptic, bu tokenlardan rastgele birini satın alan yatırımcıların toplamda 42 milyar doların üzerinde kayıp yaşadığını iddia ediyor. Her iki token de Koreli bir geliştirici olan Do Kwon tarafından ortaklaşa kurulan bir blok zinciri platformu olan Terra ile bağlıdır.

LUNA, Güney Koreli yetkililerin radarında

Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Kurulu, Salı günü satın almadaki beklenmedik artışı yakaladı ve bunun sonucunda halka Luna’ya yatırım yapmaktan kaçınmaları konusunda bir ihtar yayınladı.

FSC’deki bir kaynağa nazaran, ismini vermeyi reddeden Güney Koreli bir bürokrat, Güney Kore’nin büyük borsalarında iki günden biraz fazla bir müddet içinde feshedilmiş kripto para ünitesine yatırım yapan insan sayısının yüzde elliden fazla arttığını belirtti. (15 Mayıs itibariyle toplam 280.000’in üzerinde)

Sıradaki içerik:

Güney Koreli yetkililer, Terra (LUNA) için bir ikaz yayınladı!