e
sv

Gültekin Uysal Süleyman Soylu’nun partiden ihracını anlattı: FETÖ propagandası sürecinde yer aldı

6 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Millet İttifakı üyesi Demokrat Parti’nin Genel Başkanı Gültekin Uysal, katıldığı bir televizyon programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Demokrat Parti’den ihraç edilme sürecini anlatarak 2023 Haziran ayında yapılması planlanan seçimler için de tarih verdi.

“FETÖ PROPAGANDASI SÜRECİNDE YER ALDI”

Uysal, Soylu’nun Fetö‘nün propaganda sürecinde yer aldığını iddia ederek, “Sayın Soylu, 2010 yılıydı zannederim. Sayın Cindoruk’un genel başkan olduğu dönemde böyle bir süreç işledi. Biz o referandumun karşısındaydık.

Sayın Soylu zaman zaman FETÖ dediğimiz yapının da operasyonel kiralama yöntemiyle farklı farklı siyasi geleneklerden toplumsal meşruiyetlerini propaganda güçlerini artırmak için o propaganda sürecinde yer aldı. Kendisi öyle tercih etti. Sonrasında da Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı.

2010 referandum sürecinde Soylu, parti genel merkezinin aksine o referandumda evet oyu vererek Anadolu’nun pek çok noktasında propaganda yaptı. O vesileyle bir ihraç süreci işledi.” ifadelerini kullandı.

SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ

Seçim için zilin çaldığını söyleyen Demokrat Parti lideri Uysal, “Seçim gongu vuruldu. Yüksek gerilim hattında seyreden siyasetteartık olağan seçim zamanı Haziran ama ben hala iktidarın ekonomik göstergeler başta olmak üzereçok uzun soluklu bunları götürebileceği kanaatinde değilim. Elde kalmış son varlıklarını da Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere Suudi Arabistan ve birtakım kaynaklara erişim sağlayarak nakite dönüştürüp olumlu bir havayı, sanal bahar havasını ortaya koyarak, popülist politikaları finanse edebileceği bir kaynak arayışında olduğu kanaatindeyim.O açıdan Kasım da ihtimal dahilindedir, ihtimal dışı düşünmüyorum.” dedi.

Sıradaki içerik:

Gültekin Uysal Süleyman Soylu’nun partiden ihracını anlattı: FETÖ propagandası sürecinde yer aldı