e
sv

GTA 5 şimdiye kadar ne kadar sattı? Dudağınız uçuklayacak!

21 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilgisayar oyunu denildiği vakit akla birinci gelen isimlerden biri olan Grand Theft Auto, yıllara meydan okuyan bir isim. Bugüne kadar piyasaya sürülen genişleme paketleriyle birlikte onlarca farklı oyuna sahiplik yapan bu seri, tüm vakitlerin en çok satılan isimlerinden de biri olma özelliği taşıyor.

O denli ki Take-Two Interactive tarafından dün yapılan bir açıklamayla, hem serinin hem de en son oyunun ulaştığı satış adeti ve elde edilen hasılatlar netlik kazanmış oldu. Buna nazaran, Grand Theft Auto serisi, satışa sunulduğu birinci oyundan bu yana 375 milyon adetten fazla satılmış. Bununla birlikte şirket en şaşırtan bilgiyi en sona bırakıyor.

GTA 5 şimdiye kadar ne kadar sattı? Dudağınız uçuklayacak!

Yapılan açıklamaya nazaran, serinin en son ana oyunu pozisyonunda olan Grand Theft Auto V, tüm bu satışların yaklaşık 165 milyonunu tek başına sağladı. Bu satış adetinin manası, Take-Two Interactive sırf Grand Theft Auto 5’ten 7,5 milyar dolar yarar sağlamış. Üstelik bu karın içerisinde online oyunun içerisinde gerçekleştirilen harici satışlar da bulunmuyor.

Take-Two Interactive, yaptığı açıklamada serinin toplam geliri hakkında rastgele bir bilgi vermedi. Fakat açıklanan bilgilerden bunun yaklaşık bir varsayımını yapmak sıkıntı olmasa gerek.

Son olarak, serinin en yeni oyunu olması beklenen Grand Theft Auto VI’nın ne vakit satışa sunulacağı konusunda şimdi bir bilgi yok. Lakin ünlü oyun şirketine yakın kaynaklar, mümkün çıkış tarihi olarak 2025 yılını işaret ediyorlar.

Sıradaki içerik:

GTA 5 şimdiye kadar ne kadar sattı? Dudağınız uçuklayacak!