e
sv

Google “Android 13 Beta 2” birtakım Xiaomi aygıtları için yayınlandı! İşte Liste!

16 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google, Android 13 üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere Google, Şubat ayında birinci Geliştirici önizlemesini kullanıma sunmuş ve kısa müddet sonra da sırf Pixel aygıtlar için Android 13 Beta 1’i yayınlanmıştı. Artık Google, Android 13 beta 2’yi sadece Pixel aygıtlar için değil, öteki kimi markalar için de kullanıma sundu. Android 13 Beta 2, Beta 1’de bulunan birtakım yanılgıları çözüyor, fakat yeniden de Beta güncellemesi olduğundan Google’ın bile bilmediği birtakım yanılgılar olabilir.

Android 13 Pixel harici modeller içinde yayınlandı

Android 12 ile Google, Material You dizaynını tanıtmıştı. Firmanın Android 13 ile bu tasarım anlayışını daha fazla güzelleştirmesi bekleniyor. Ayrıyeten, Android 13 temel olarak güvenlik ve saklılığa odaklanacak bir güncelleme olacak. Güncellemenin ayrıyeten pil ömrünü ve aygıtların sıvı performansını da güzelleştirmesi bekleniyor.

Google, resmî internet sitesinde kendi telefonları dışında kalan Android 13 Beta 2’ye uygun aygıtları listeledi. Listede öteki markaların üst seviye aygıtları da yer alıyor. Aşağıda Android 13 beta 2 için uygun olan aygıtların listesini bulabilirsiniz.

Şu anda, telefon üreticinizin Google Beta programına katılırsanız (Xiaomi için Mi Pilot), Android 13 Beta 2’yi aygıtınıza yükleyebilirsiniz.

Google

Pixel 6 Pro

Pixel 6

Pixel 5a

Pixel 5

Pixel 4a (5G)

Pixel 4a

Pixel 4 XL

Pixel 4

Xiaomi

Xiaomi 12

Xiaomi 12 Pro

Xiaomi Pad 5

Asus

Asus Zenfone 8 aka Asus 8z

OnePlus

OnePlus 10 Pro

Realme

Realme GT 2 Pro

Oppo

Oppo Find N

Oppo Find X5 Pro

Lenovo

Lenovo P12 Pro

Sharp

Sharp Aquos Sense 6

ZTE

ZTE Axon 40 Ultra

Vivo

Vivo X80 Pro

Tecno

Tecno Camon 19 Pro

Sıradaki içerik:

Google “Android 13 Beta 2” birtakım Xiaomi aygıtları için yayınlandı! İşte Liste!