e
sv

G7 ülkelerinden Terra’nın çöküşü sonrası sert açıklama!

10 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

G7 ülkeleri, endüstrileşmiş ülkelerden maliye bakanları ve merkez bankası yöneticileri 19 ve 20 Mayıs’ta Almanya’da bir ortaya geldi. Reuters tarafından yayınlanan bir rapora nazaran ana bahis, kripto dünyasını sarsan son Terra ( LUNA ) fiyaskoları ışığında, kripto varlıklarının süratli bir halde düzenlenmesiydi.

G7 ülkelerinden Terra’nın çöküşü sonrası sert açıklama!

G7 ülkeleri, endüstrileşmiş ülkelerden maliye bakanları ve merkez bankası yöneticileri eşliğinde, kripto varlıklarının süratli bir formda düzenlenmesi konusunu görüşmek için, 19 ve 20 Mayıs’ta Almanya’da bir ortaya geldi.

Reuters tarafından yayınlanan bir rapora nazaran; toplantı sırasında hazırlanan bir dokümanda, maliye bakanları ve merkez bankacıları şu sonuca vardılar;

“Kripto varlık piyasasındaki son düzensizlik ışığında G7, FSB’yi (Finansal İstikrar Kurulu) dengeli ve kapsamlı düzenlemenin süratli bir halde geliştirilmesini ve uygulanmasını ilerletmeye çağırıyor.”

Kripto düzenlemesi geliyor

Biden idaresi, bu haftanın başlarında, Coinbase’den bir dosyalamanın tasalara yol açmasının akabinde kripto para ünitesi sanayisini düzenlemeye ilgi gösterdi. Çünkü dosyalama, Coinbase’in iflas durumunda müşterilerinin kripto cüzdanlarının varlıklarına girebileceğini gösterdi.

ABD hükümet yetkilileri, bu tıp uygulamaları hata saymak ve böylelikle müşterileri korumak için kanunlara bakacak.

Öteki yandan, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, hükümetinin “er ya da geç” kriptoyu kabul etmeye başlayacağına inandığını belirtti.

Görünüşe nazaran düzenleyici ve yasal inceleme, son zamanlardaki stabilcoin çöküşünün bir sonucu olarak artacak ve bu da gerekli olduğu durumlarda, muhtemel yaptırım aksiyonlarını gündeme getiriyor olacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

G7 ülkelerinden Terra’nın çöküşü sonrası sert açıklama!