e
sv

FIFA, EA Sports FC’ye Rakip Olacak Futbol Oyunu İçin Kolları Sıvadı

13 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Electronic Arts ile FIFA’nın yollarının ayrılmasının akabinde Electronic Arts yoluna EA Sports FC isimli futbol oyunu serisiyle devam edecek. Bu ayrılık sonrasında FIFA da boş durmayacak ve kendi ismini taşıyan futbol oyunuyla karşımıza çıkacak.

FIFA’nın oyununun isimlendirmesi nasıl olur, oyuncular ortasında baş karışıklığına yol açar mı orası şimdilik muamma. Sonuçta FIFA 24 diye bir oyun görünce akla otomatik olarak EA gelecek, açıkçası yeni oyunla ilgili en çok merak ettiğim şey bu benim 🙂

Neyse… FIFA yaptığı açıklamayla EA’den ayrılmalarının üçüncü parti stüdyo ve yayıncılarla birlikte yeni futbol oyunları geliştirme imkanı vereceğini ve bunun da futbol ve oyun severler için daha fazla seçenek manasına geleceğini söylüyor.

FIFA şu anda önde gelen oyun yayıncıları, medya kuruluşları ve yatırımcılarla ana seri bir FIFA oyunu için görüşmeler yaptıklarını ve bunun direkt EA Sports FC rakibi olacağını belirtiyor. 2024 yılında göreceğimiz bu yeni oyun öncesinde de bu yılın üçüncü çeyreğinden başlayarak “simülasyon harici” oyunlar da ortaya çıkmaya başlayacak.

FIFA lideri Gianni Infantino, yalnızca resmi lisans taşıyan oyunların futbol taraftalarına hitap edeceğini söyleyerek reaksiyonunu önemli biçimde göstermiş durumda.

“Sizi temin ederim ki yalnızca isminde FIFA sözünü taşıyan otantik, gerçek oyun futbol taraftarlarının ve oyun severlerin oynayabileceği en düzgün oyun olacaktır. Global ve özgün olan tek isim FIFA markasıdır. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 ve FIFA 26 ve devamı – değişmeyen tek şey FIFA ismidir, bu sonsuza kadar değişmeden ve EN DÜZGÜN olarak kalacaktır.”

Bakalım bu savın altını nasıl bir oyunla dolduracaklar, merakla bekliyoruz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

FIFA, EA Sports FC’ye Rakip Olacak Futbol Oyunu İçin Kolları Sıvadı