e
sv

Ethereum 2 yıldır bu türlü kayıp yaşamadı!

11 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Piyasa kapitalizasyonuna nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi olan Ethereum ( ETH ), kripto piyasası acı çekmeye devam ederken 20 Mayıs Cuma günü 2.000 doların altına düştü. Kayıptaki Ethereum adreslerinin sayısı 2 yılın en yüksek düzeyine ulaştı!

Ethereum 2 yıldır bu türlü kayıp yaşamadı!

Zincir üstü ölçüm platformu Glassnode tarafından 21 Mayıs’ta bir tweet’te belirtildiği üzere, kayıptaki Ethereum adreslerinin sayısı, basın vaktinde 2 yılın en yüksek düzeyi olan 33.403.723.452’ye ulaştı.

Ayrıyeten saatlik grafik, kayıptaki adres sayısının 2022’nin başında tırmanmaya başladığını gösteriyor.

Source: glassnode

Kripto piyasası bir oran artışının tesirlerini hissediyor

Piyasa, Federal Rezerv’in (FED) faiz oranlarını yükselterek enflasyonu dizginlemeye yönelik agresif yaklaşımını sindirmeye çalışıyor. ETH fiyatları geçen hafta 1.800 dolara dokunarak, Temmuz 2021’den bu yana en düşük noktasını temsil ediyor.

Ekseriyetle, Ethereum fiyatları Bitcoin’in fiyat hareketini takip eder; lakin, birleştirme ismi verilen büyük yazılım güncellemesi, tokenin geleceğini tartıyor.

Bununla birlikte, piyasa iştirakçilerinin birden fazla, kripto piyasasının Ukrayna’daki savaş, artan enflasyon ve ABD hükümetinin değişen para siyaseti hakkındaki global tasaları yansıttığını argüman etmekteler. Bunun farkında olan hükümetler, yatırımcıları daha da korkutabilecek kripto pazarını düzenlemeye ilgi göstermeye başladı.

Son olarak, CoinMarketCap datalarına nazaran, bu içeriği hazırladığımız sıralarda Ethereum fiyatı, gün içinde %3,33 ve evvelki yedi gün boyunca %0,55 düşüş olan 1.966 dolardı. Piyasa kıymeti şu anda 237,7 milyar dolar.

Sıradaki içerik:

Ethereum 2 yıldır bu türlü kayıp yaşamadı!