e
sv

Elon Musk: ”Twitter kullanıcıları manipüle ediliyor!”

11 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter algoritmasının toplumsal medya platformunun kullanıcılarını “fark etmedikleri” hallerde manipüle ettiğine dari bir tweet yayınladı!

Elon Musk: ”Twitter kullanıcıları manipüle ediliyor!”

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter algoritmasının mikroblog platformunun kullanıcılarını “fark etmedikleri” biçimlerde manipüle ettiğini tweetledi ve Twitter paylaşımında, bu durumu düzeltmek için üç “çok önemli” adım listeledi.

Elon Musk: “Algoritma tarafından farkında olmadığınız hallerde manipüle ediliyorsunuz. Farkı görmek kolay, bunun için ileri geri geçiş yapmanız yeterli”

Birebir başlıkta Musk, alaycı bir halde şu sözlere yer verdi: “Bu bildiri size İlluminati tarafından getirildi”.

Kimi kesitler için illuminati, alışılmadık biçimde aydınlanmış olduklarını sav eden insan kümeleri tarafından üstlenilen yahut bunlara uygulanan bir isimdir.

Musk’ın tweetine karşılık olarak, Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, mikroblog platformunun algoritmasının, bir kullanıcı uygulamadan bir mühlet uzak kaldığında vakit kazanmak için tasarlandığını söyledi. Yenilemek için çekmenin de “ters kron” a geri döndüğünü tabir etti.

Cumartesi günü Musk, Twitter’ın hukuk grubunun, mikroblog platformunun otomatik kullanıcılar üzerindeki denetimleri için örnek boyutunun 100 olduğunu ortaya çıkararak onu saklılık mutabakatını ihlal etmekle suçladığı bir tweet yayınlamıştı.

Sıradaki içerik:

Elon Musk: ”Twitter kullanıcıları manipüle ediliyor!”