e
sv

Electronic Arts, FIFA Macerasını Sonlandırdığını Resmen Açıkladı

7 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Electronic Arts, FIFA konusunda resmi açıklamayı yaptı ve sıradaki oyunun akabinde FIFA ile paydaşlığın sona ereceğini, FIFA 23’ün FIFA ismini taşıyan son oyun olacağını duyurdu.

2023 Temmuz ayından itibaren yeni bir devrin başlayacağını söyleyen firma, bu tarihten sonra yola EA Sports FC serisi ile devam edecek. Neredeyse 30 yıldır FIFA ismi altında oyunlarını sunan Electronic Arts, bu büyük değişikliğin akabinde 300’ü aşkın lisans partneriyle birlikte yeni seriye geçmiş olacak.

“Oyunlarımızda sevdiğiniz her şey EA Sports FC’de de bulunacak – tıpkı büyük tecrübeler, modlar, ligler, turnuvalar, gruplar ve atletler yeni seride de yer alacak. Ultimate Team, Career Mode, Pro Clubs ve VOLTA Football da” diyor EA Sports genel müdürü Cam Weber.

Lisans portföyünde 19000’den fazla futbolcu, 700’den fazla ekip, 100’den fazla stadyum ve 30 lig bulunan EA, Premier League, LaLiga, Bundesliga, Serie A ve MLS özel iştiraklerini da sürdürecek.

“Bu yeni bağımsız platform beraberinde yenilenmek, yaratmak ve evrimleşmek için yeni fırsatları da getirecek. Bu yalnızca bir sembol değişiminden çok daha fazlası, EA Sports olarak EA Sports FC’nin bir değişim sembolü olması konusunda kararlıyız.”

Duyurunun akabinde Real Madrid, Manchester City, Paris-Saint Germain üzere Avrupa futbolunun önde gelen grupları da resmi hesaplarından EA Sports FC paylaşımları yaptılar.

Ayrıntılı açıklamayı Electronic Arts’ın sayfasından okuyabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Electronic Arts, FIFA Macerasını Sonlandırdığını Resmen Açıkladı