e
sv

Dünyaca ünlü saat markası, alışverişlerde kripto kabul etmeye başladı!

7 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İsviçreli lüks saat üreticisi Tag Heuer, Amerika Birleşik Devletleri web sitesinde tüm çevrimiçi alışverişler için kripto para ünitesi ödemelerinin kullanıma sunulacağını duyurdu.

Dünyaca ünlü saat markası, alışverişlerde kripto kabul etmeye başladı!

İsviçreli lüks saat üreticisi Tag Heuer, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir basın açıklamasında, yeni kripto ödeme seçeneğinin BitPay ile bir iştirak olduğunu ve Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve beş dolara sabitlenmiş sabit para dahil 12 dijital para ünitesini içereceğini belirtti.

Pilot proje kapsamında, ABD’li müşterilerin harcayacakları asgarî meblağ olmayacak ve azamî meblağ süreç başına 10.000 ABD Doları ile sonlandırılacak. Şirket, yeni ödeme seçeneğinin dijital para kullanan müşteri sayısındaki artıştan kaynaklandığını vurguladı.

Tag Heuer Web3 planları

Ayrıyeten TAG Heuer CEO’su Frédéric Arnault, kripto ödemelerinin Web3’e teşebbüsünün birinci adımı ve blockchain teknolojisi ile NFT’lerin genel olarak dahil edilmesi olduğunu şu sözlerle açıkladı;

“Lüks bir marka olarak Web3’e girişimizin harikalık standartlarımızı karşılamasını sağlamalıydık ve şirket içi çevik gruplarımız sayesinde ve BitPay’in takviyesiyle bu yeni finansal dünyaya mümkün olan en âlâ biçimde dalabiliyoruz.”

Tag Heuer’in yanı sıra, birkaç saat imalcisi yakın geçmişte kripto alanında ilerleme kaydetti. Örneğin; Breitling, fizikî saat satışlarının yanı sıra NFT’ler de yayınlamaya başlarken, saat markası Jacob & Co da kripto para ünitesi ödemelerini kabul ediyor.

Tag Heuer, operasyonlarında blockchain kullanan öteki lüks moda markalarına da katılıyor. Fransız moda mecmuası L’OFFICIEL, koleksiyonlarından kimilerini metaverse’de piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Lüks kıyafetler ve aksesuarlar üreten Prada, Adidas ile bir paydaşlığın akabinde NFT’lerini de piyasaya sürmüştü. Koleksiyon, Beeple usulü bir kolajda kitle kaynaklı bir dijital sanat yapıtıydı.

Sıradaki içerik:

Dünyaca ünlü saat markası, alışverişlerde kripto kabul etmeye başladı!