e
sv

Do Kwon, Terra LUNA ve UST’yi kurtarmak için planını açıkladı!

18 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Terraform Labs kurucusu Do Kwon, sonunda sessizliğini bozdu ve ekosistemin amiral gemisi stablecoin’i UST’yi tekrar belirlemesi gereken yeni kurtarma planını ayrıntılandırdı.

Do Kwon, Terra LUNA ve UST’yi kurtarmak için planını açıkladı!

En son Twitter mesaj dizisinde Kwon, ileriye dönük tek yolun, UST tekrar sabitlenmeye başlamadan evvel, çıkmayı planlayan stabilcoin arzını emmek olduğunu söyledi.

Yönetici, topluluk teklifini kabul ettikten sonra öbür bir çıkış yolu olmadığını da kelamlarına ekledi ve açıklamasını devamında şu sözlere yer verdi.

“Fiyat istikrar düzeneği, UST arzını (toplam arzın %10’undan fazlasını) emiyor, fakat birebir anda bu kadar çok stablecoin’i emmenin maliyeti, zincir üzeri takas oranını %40’a kadar genişletti ve Luna fiyatı kıymetli ölçüde azaldı.”

 • Ana fikir, arbitraj fırsatına odaklanmaktır.
 • Teklif , daha verimli UST ve LUNA darphanesinin yanmasına müsaade vermenin, kısa vadede ikincisinin fiyatı üzerinde baskı oluşturacağını belirtti. Fakat bu sistem, UST’yi amaçlanan sabite sapmaktan geri getirmenin tesirli bir yolu olacak ve sonunda LUNA’nın fiyatını dengeleyecektir.
 • Milyarlarca UST’nin yakılması, LUNA’nın kıymetli ölçüde seyreltilmesini tetikleyecektir. Daha da ekledi;
 • Geliştiriciler, temel olarak, temel havuzu 50 milyondan 100 milyon özel çekme hakkına (SDR) çıkaracak ve PoolRecoveryBlock’u 36’dan 18’e düşürecek. Bu da, darp kapasitesini 293 milyon dolardan yaklaşık 1,2 milyar dolara çıkaracak ve böylelikle 4 kat daha fazla para basacak. stabilcoin olağandan daha fazla.
 • Takım UST’yi yine inşa etmeye başladığında, Kwon takımın düzeneğini teminatlandırılacak halde ayarlayacağını, yani UST’nin klasik ve kripto para üniteleri de dahil olmak üzere öteki finansal varlıklar tarafından destekleneceğini söyledi.
 • Bu teklifi birkaç saat evvel yayınlamasına karşın, rastgele bir itimadı geri getiremedi. LUNA bugün erken saatlerde 1 doların altına düştü ve bir haftadan kısa bir müddette kıymetinin yaklaşık %99’unu kaybetti.

Gönderide, Terra’nın kriptonun en güçlü topluluklarından birini ve geliştirici ekosistemlerini “dünyanın en zeki beyinlerinden bazıları”nı nasıl kurduğunu kaydetti. Bu nedenle, ağın “zinciri yine oluşturması gerektiğini” ve Terra topluluğuna 1 milyar yeni jetonu tekrar dağıtması gerektiğini söyledi.

Kwon, bu haftaki depeg etkinliğinden evvel LUNA sahiplerine 400 milyon token, ağ yükseltmesi sırasında UST sahiplerine 400 milyon, blok zinciri durdurulduğu anda LUNA sahiplerine 100 milyon ve bir topluluk havuzuna 100 milyon token tahsis edilmesini önerdi. Topluluk havuzuna gönderilmeyen tüm jetonların stake edilmesi gerektiğini ve kullanıcıları jetonlarını stake etmeye teşvik etmek için arzı yaklaşık %7 oranında şişirerek güvenliğin sağlanması gerektiğini düşündüğünü ekledi.

Bakalım Do Kwon bu planında başarılı olabilecek mi? Vakit içinde daima birlikte göreceğiz.

Sıradaki içerik:

Do Kwon, Terra LUNA ve UST’yi kurtarmak için planını açıkladı!