e
sv

Blockchain fon kurucusu: ”kripto kışı geldi”. Pekala ne kadar sürecek?

9 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Delta Blockchain Fund kurucusu Kavita Gupta, mevcut kripto piyasası düzeltmesinin bir yıldan fazla sürebilecek ‘kış sezonunu’ başlattığını belirtti.

Blockchain fon kurucusu: ”kripto kışı geldi”. Pekala ne kadar sürecek?

Bloomberg Technology ile bir röportaj sırasında konuşan Gupta, bilhassa Bitcoin’in tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmasından sonra, evvelki fiyat hareketlerine benzeri olduğunu belirterek, kripto kışının geldiğini söz etti.

Bitcoin 30.000 dolar civarında istikrar kazanmaya çalışırken Gupta, varlığın kış döneminin tesirini vurgulayarak 14.000 dolara düşebileceğine inanıyor. Tıpkı fiyat hareketinin Ethereum’u etkileyeceğini de belirtti ve ekledi;

“Bence bu yalnızca kripto kışının başlangıcı. Burada en az bir buçuk yıl kalacağız. Bitcoin’in bir buçuk yıl daha 45.000 $, 50.000 $ yahut 60.000 $’a geri döneceğine inanmıyorum. İnsanların Bitcoin’in 30.000$ civarında gezinmeye devam etmesini beklemelerine çok şaşırdım. Ben 14.000 $ ortasında bir yere düşmesini bekliyorum”

Gupta, kripto kışına karşın, Bitcoin’in bir yıldan fazla bir müddet içinde bir rekor daha kıracağını kaydetti. Piyasa düzeltmesinin, tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ilham verecek bir öge olan, daha fazla Bitcoin benimseme talihi sunacağına inandığını tabir etti.

Gupta ayrıyeten, daha fazla şirket Bitcoin’i bilançolarına dahil etmeye devam ettikçe, diğer bir yüksek talihin daha fazla olduğunu öne sürdü.

TerraUSD çöküşü hakkında da yorum yapan yönetici, piyasanın sarsıldığını lakin bunun stabilcoinler için bir sonraki rotayı etkileyeceğini belirtti. Terra’nın yazgısından kaçınmak için, birden fazla stablecoin’in fiat para ünitesinden uzaklaşan diğer bir kripto para ünitesinin sabitlenmesini hedefleyeceğine inanıyor.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Sıradaki içerik:

Blockchain fon kurucusu: ”kripto kışı geldi”. Pekala ne kadar sürecek?