e
sv

Bitcoin Neden Düştü

74 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yatırım alternatifi olan Bitcoin son günler de oldukça dengesiz hareket ediyor. Sebeplerine gelecek olursak aslında birçok yönden etki mevcut. Gelin bu yazıda kafanıza takılan sorulara yanıt verelim. Bitcoin 2009 yılından beri yatırım aracı olarak kullanılıyor. Bu piyasa da çok kazanan ve çok kaybeden insanların olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Günümüz de de henüz bu yatırım aracını yeni keşfetmiş insanlar var. Nasıl hareket edeceklerini ve yönde bir işlem yapacaklarını bilmedikleri için kaybetme oranları çok fazla. Peki Bitcoin neden sert bir iniş gösterdi ?

Bitcoin’in Düşüş Sebepleri

Bitcoin’in en büyük düşüş sebebi Rusya ve Ukrayna savaşında ki belirsizlikler. Bunun yanı sıra Coin madenciliği, bazı ülkeler de madencilik yasaklanmaya başladı. Hatta bazı ülkeler de Bitcoin yatırımı yapmak yasaklandı. Şu anda Bitcoin üzerin de büyük bir baskı var ve bu yatırım aracının değerini düşürmeye yeterli oluyor.

Bazı zamanlar da anlık pump yani yükselişler yakalasa da dengesiz bir ilerleyiş sürdürüyor diyebiliriz. Bunun ana sebepleri ise oldukça açık. İnsanların bir anda paralarını çekmeleri, güven sonuç ve sebep ilişkisinin değişim göstermesi.

Zaten düşüşte olan ve kendi içerisinde kararsızlık yaşayan Bitcoin, savaş sırasında da bazı düşüş ve yükselişlerle gündem oldu diyebiliriz. Düşüler ve yükselişler alt coin yatırımcılarını da etkiledi.

Bitcoin Son Durum

Son duruma gelecek olursak Bitcoin şu an bekleyiş aşamasında diyebiliriz. Her an bir kırılma noktasına gidebilir. Bu kırılmayla birlikte ani yükselişler gelip daha sonra düşüşe doğru gidebilir. Gelecek aylar da ise mevcut durumundan çıkıp yükseleceğini söyleyebiliriz.

Bazı yatırımcılar şu an Bitcoin düşük iken alt yatırım yaparak uzun vade de kar etmeyi planlıyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Bitcoin Neden Düştü