e
sv

Bitcoin ile bir konut daha satın alındı! Hem de o şehirde!

6 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kripto para ünitelerinin dünya çapında ve hayatın her alanında benimsenmesi devam ettikçe, Bitcoin ( BTC ) kullanımı gayrimenkul süreçleri de dahil olmak üzere çeşitli satın almalarda bilhassa fark edilir hale geliyor.

Bitcoin ile bir konut daha satın alındı! Hem de o şehirde!

Mahallî haber platformu Courier Journal’ın 9 Mayıs tarihli bir raporuna nazaran, ABD’nin Kentucky eyaletinin en büyük kenti olan Louisville’in tarihinde birinci defa 65.000 $’a Bitcoin ile bir mülk satıldı.

Louisville Iroquois semtindeki iki yatak odalı meskenin satın alınmasının tamamlanması sırf sekiz saniye sürdü ve süreç maliyeti 0,70 ABD dolarına mal oldu. Konutu satan Louisville Ana Sayfa Realty’nin emlakçısı Ashely Brown şunları söyledi:

“Alıcıya [evi satın almak için Bitcoin kullanmanın] mümkün olup olmadığını bilmediğimi söyledim. Yasal olup olmadığından emin değildim.”

1 Bitcoin bedelinde konut

Brown, kurul, kayıt fiyatları ve dolar olarak ödenen başlık fiyatlarından sonra nihai satın alma fiyatının “kabaca 1 Bitcoin” olduğunu söyledi. Yazım sırasında Bitcoin fiyatı göz önüne alındığında, bu satın almanın yaklaşık 31.600 $ pahasında olduğu manasına geliyor.

Satıştan elde edilen kârı birden fazla mülkü tasfiye ederek Bitcoin’e yatırmak isteyen alıcı, satıştan duydukları memnuniyeti lisana getirerek şunları söyledi:

“Bu teknolojiyi geleceğe taşımaya yardımcı olabildiğim için memnunum. [Bitcoin] için çok fazla kullanım var ve bence bunun çok, çok erken basamaklarındayız. Nereye gittiğini görmek farklı olacak.”

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bitcoin ile bir konut daha satın alındı! Hem de o şehirde!