e
sv

BAE’nin Emirates Havayolu’ndan Bitcoin’e inanç açıklaması!

11 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu olan Emirates, müşterilerle hem daha süratli hem de daha esnek bir formda etkileşim kurma amacının bir kesimi olarak, blockchain, metaverse ve kripto para ünitesi üzere son teknoloji dijital teknolojileri kullanmayı amaçlıyor.

BAE’nin Emirates Havayolu’ndan Bitcoin’e inanç açıklaması!

Emirates’in COO’su Adel Ahmed Al-Redha, havayolunun Bitcoin’i bir ödeme hizmeti olarak kullanmayı planladığını ve birebir vakitte ticari gayelerle şirketin web sitelerinde NFT koleksiyonları olarak da bilinen, takas edilemeyen jetonları tanıtmayı planladığını söyledi.

Al-Redha ayrıyeten bir medya toplantısında, merkezi Dubai’de bulunan havayolunun, müşteri muhtaçlıklarını izlemek için uygulamalar geliştirmek hedefiyle metaverse ve NFT’ler için yeni işçi işe alacağını belirtti.

Şirket “NFT’ler ve metaverse iki farklı uygulama ve yaklaşımdır” diye tartıştı ve havayolunun uçak kayıtlarını izlemek için blok zinciri kullanmaya bakacağını söyledi.

Metaverse şirket süreçlerini dönüştürebilir

CEO, metaverse ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Meta data deposuyla, ister operasyonda, ister eğitimde, web sitesinde satışta isterse eksiksiz bir tecrübede olsun, tüm süreçlerinizi meta data deposu tipi bir uygulamaya dönüştürebilecek, lakin daha da değerlisi onu etkileşimli hale getirebileceksiniz” dedi.

Al-Redha, havayolu bölümünün durumu sorulduğunda, artan yolcu sayısında da görülebilen sağlıklı bir toparlanma kaydettiğini söyledi.

Yeniden de, ağ boyunca kaynakların erişilebilirliğinin en kıymetli mahzur olduğunu söyledi, lakin erişilebilirlik nedeniyle öbür ülkelere nazaran daha uygun bir pozisyonda olduklarını da kelamlarına ekledi.

Sıradaki içerik:

BAE’nin Emirates Havayolu’ndan Bitcoin’e inanç açıklaması!