e
sv

Avatar 2, Yeni Bir 3D Sinema Dalgası Başlatabilirmiş

13 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2009 yılında vizyona giren Avatar sineması adeta bir görsel şölendi. 3D sinemaların yaygınlaşmasında öncü rolü oynayan Avatar devam sinemasıyla yeni bir akımın da başlatıcısı olabilir. Bu yılın sonunda vizyona girecek olan The Way of Water ile birlikte 3D gözlüklere yeni bir mana yüklenebilir. Ayrıyeten Marvel Sinematik Cihanı ile birlikte devasa bir hale gelen gişe gelirlerinde de Avatar’ın söyleyecek yeni kelamları olduğunu da görebiliyoruz. Hazır Avengers da ortada yokken yeni bir rekorun arifesinde olabiliriz.

The Hollywood Reporter’ın haberine nazaran Amerika’da sinemaya giden seyircilerin önemli bir kısmı 3D’ye yönelmek istemiyormuş. Lakin Disney bunu değiştirmekte kararlı. Disney’in Küresel Sinema Dağıtım Müdürü Tony Chambers, “Bu büsbütün tecrübe üzerine. Şayet hakikat yaparsanız beşerler tekrar, tekrar sinemaya gelecektir. Beşerler Avatar 2’yi yalnızca üç boyutlu olduğu için değil, harika bir deneyim için izleyecekler.” diyerek ortam hazırlamaya başlamış bile.

Öte yandan James Cameron’ın ödüllü üretimci arkadaşı Jon Landau da 3D övgülerine sürat kesmeden başlamış durumda. “Bizim inandığımız şey üç boyutun sinemada daha özgün bir tecrübe sunduğu. Bizim anlattığımız kıssaya bedel katıyor. Üç boyut güya dünya bir pencereden çıkacakmış üzere davranmıyoruz, tam bilakis biz bunu dünyamıza açılan bir pencere olarak görüyoruz. İnsanlara öteki yerde göremeyecekleri şeyler sunuyoruz.” diyen Landau, muhtemelen hiç Türkiye’de ekstra karanlık salonlarda bir de 3D gözlük ile karanlık sahne izlememiş.

 • Avatar: The Way Of Water’dan Resmi Fragman Yayımlandı

16 Aralık günü vizyona girecek olan Avatar 2: The Way of Water’ı zarurî olarak 3D izleyeceğiz üzere gözüküyor. Umarım salonlar bu sefer daha aydınlık olur da biz de başka ülkeler üzere sinemanın tadını çıkarabiliriz. Öte yandan Avatar’ı yine hayata döndürmek isteyen stüdyo 23 Eylül günü çeşitli salonlarda birinci sineması yine vizyona sokmaya hazırlanıyor. Umarım Avatar 2 ile birlikte tekrar alakalı, alakasız her sineması 3D zorunluluğuyla görmeye başlamayız, bu durumdan daha yeni kurtulmaya başlamıştık.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Avatar 2, Yeni Bir 3D Sinema Dalgası Başlatabilirmiş