e
sv

Argüman: Global bir kripto düzenleme kurumunun oluşturulması yakın!

10 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Milletlerarası Menkul Değerler Komiteleri Örgütü (IOSCO) lideri Ashley Alder, global bir kripto düzenleme organının gelecek yıl açıklanabileceğini ima etti.

Sav: Global bir kripto düzenleme kurumunun oluşturulması yakın!

Reuters’in 12 Mayıs’ta bildirdiğine nazaran Alder, kripto düzenleme kurumunun birincil hedefinin sanayinin kıymetli büyümesinin akabinde tek tip kripto dalı düzenlemelerini koordine etmek olacağını belirtti.

Alder’e nazaran dijital varlıkların düzenlenmesi, Covid-19 ve iklim değişikliği, global odaklı üç yetki alanının kesimi.

Alder, 12 Mayıs Perşembe günü OMFIF fikir kuruluşu sırasında konuşurken, ortak kripto düzenlemesi için motivasyonun siber güvenlik telaşlarından, operasyonel esneklikten ve kripto kesimindeki şeffaflık eksikliğinden kaynaklandığını kaydetti.

Yetkili ayrıyeten, iklim finansmanı üzere öbür gelişmekte olan bölümlerin birtakım hareketler kaydettiğini göz önünde bulundurarak bir kripto düzenleyici kuruma gereksinim olduğunu da kelamlarına ekledi.

TerraUSD çöküşünden sonra kripto düzenlemesine odaklanmak

Liderin fikirlerine ilişkin sözleri, ABD’li milletvekillerinin katı dal düzenlemeleri için baskı yapmasıyla birlikte TerraUSD stablecoin’inin çökmesinin akabinde geldi.

Bir numaralı kripto para ünitesi olan Bitcoin, son yedi gün içinde kıymetini neredeyse %30 kaybettikten sonra büyük bir düzeltme kaydediyor. Aktüel durumda, amiral gemisi dijital varlık 28.500 dolar düzeylerinde süreç görüyor.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. doviz.com

Kripto para ünitelerindeki kıymetli büyümenin akabinde, bölümü düzenleme davetleri ağırlaştı. Lakin, düzenlemelerin çıkarılmasında birlik olmaması değerli bir gerileme olmuştu.

Bu doğrultuda, kimi yargı bölgeleri kripto dostu olarak ortaya çıkarken, öbürleri kripto düşmanı olarak görülüyor.

IOSCO artık, kripto düzenlemelerinin kıymetini vurgulamak için Memleketler arası Para Fonu (IMF) üzere öteki global ajanslara katılıyor. Finans tahlilleri ile bilinen Finbold’un evvelki raporuna nazaran, IMF kripto düzenlemesini Hindistan üzere ülkeler için kritik bir bahis olarak tanımladı. Öteki yandan ise, birtakım uzmanlar El Salvador’un Bitcoin’i yasallaştırdıktan sonra ekonomik sonuçlar konusunda uyardığını da belirtelim.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Argüman: Global bir kripto düzenleme kurumunun oluşturulması yakın!