e
sv

Apple Tv Nedir? Apple Tv Türkiye Ücretleri, Apple TV Fiyat

63 Okunma
Apple Tv
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Tv Nedir? Apple Tv Türkiye Ücretleri, Apple TV Fiyat

Apple Tv

Apple Tv

İçerik sağlayıcılar arasında tüm hızıyla devam eden akış savaşları ve TV’lerinde içerik izleyen artan sayıda hane ile birlikte, yalnızca akış hizmetleri için değil, aynı zamanda hizmetlere kolay erişim sağlayan set üstü kutular için de güçlü bir pazar ihtiyacı vardır.

 

Apple, Roku ve Amazon gibi şirketlerle birlikte OTT pazarına hem donanım üreticisi hem de daha yakın zamanda bir akış platformu sağlayıcısı olarak girdi. Apple TV Plus hizmeti aylık 4,99 ABD dolarıdır, fakat yakın zamanda bir iPhone, iPad, Mac veya Apple TV 4K satın alanlar için (ilk yıl için) ücretsizdir.

Şirketin etkileyici pazar varlığından para kazanmak ve Apple’ın pazardaki yerleşik konumundan ve üst düzey donanım üretme deneyiminden yararlanarak Roku ve Amazon gibi kıdemli rakiplerin altını oymak için akıllıca bir hareket olduğu düşünülüyor.

Bu kısa makalede, Apple TV donanımına daha yakından bakacağız, size OTT ortamına hızlı bir genel bakış sunacağız ve Apple TV’nin buna nasıl uyduğunu anlamanıza yardımcı olacağız.

Apple TV nedir ve nasıl çalışır?

Apple’ın TV pazarına girişini her ne kadar görmek istesek de, Apple TV bir TV değildir. Bunun yerine, tüketicilerin TV’lerinde OTT içeriğine erişmelerini sağlayan bir set üstü kutu görevi işler.

Apple TV, TV’nize bağlanmak için HDMI bağlantı noktasını kullanır ve akışın büyüsünü oturma odanızdaki büyük ekrana getirir. Ayrıca TV izleme deneyimini Apple ekosistemiyle daha da bütünleştiren Siri özellikli bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

Apple Tv Türkiye Ücretleri

Dijital platformların gelişmesi ile birlikte popüler hale gelen dijital yayıncılığa Apple’da katıldı. Bir abonelik sistemi ile birlikte kullanıcılara farklı içerikler sunan Apple şimdiden Amerika başta olmak üzere birçok dünya ülkesinde ki etkinliklerini arttırmaya devam ediyor.

Popüler ve dolgun içerikler ile iPhone, iPad ve Mac gibi cihazlara sahip olan kullanıcılara 1 yıl ücretsiz kullanım hakkı veren Apple sonra ki dönemlerde ise 5 dolar ücret almaktadır. Türkiye güncel kuruna göre bu rakamlar 75 TL ila 100 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Sıradaki içerik:

Apple Tv Nedir? Apple Tv Türkiye Ücretleri, Apple TV Fiyat