e
sv

Apple Glass çıkış tarihi netleşti! Bu kadar erken mi?

9 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlükleri aslında teknolojinin tüm imkanlarından faydalanan en son teknoloji eserler. Lakin maalesef birçok sebepten ötürü, şimdi bu aygıtlar kullanıcılar tarafından gereğince ilgi görmüyor. Bu sorunun temelinde yatan neden ise, şimdi bu bölüme çok büyük yatırımlar yapılmadığından, kâfi malzeme arşivinin oluşmamış olması.

Bununla birlikte piyasaya biraz olsun hakim olan herkes bunun tahlilinin ne olduğunu biliyor ki o da dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın piyasaya girmesi. Zira şayet Apple bir piyasaya giriyorsa, o piyasa kendini kanıtlamış demektir. Öte yandan Apple’ın o kategoride eser üretmesi demek, tüm gözlerin o kesime çevrilmesi, geliştiricilerin ilgilerinin artması, basın gücünün tepeye ulaşması manalarına da gelecektir.

Apple Glass çıkış tarihi netleşti! Bu kadar erken mi?

İşte tüm bu sebeplerden dolayı, sanal gerçeklik gözlüklerine ilgi gösterenlerin en çok beklediği şey Apple gözlüklerinin bir an evvel piyasaya sürülmesi. Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göreyse, bu durumun gerçekleşmesine artık epeyce kısa bir müddet kaldı.

Ünlü haberci, Apple mühendisleri tarafından geliştirilen yeni AR/VR gözlüğün idare heyetine sunulduğunu ve heyetten da olumlu bir geri bildirim aldığını sav etti. Bilindiği üzere teknoloji dünyasında hakim olan görüş Apple gözlüklerinin 2023 yılından evvel tanıtılamayacağı biçiminde. Lakin şayet Gurman’ın bu haberi doğruysa, Apple’ın arttırılmış gerçeklik ve/veya sanal gerçeklik gözlüğünü çok daha yakın bir vakitte görebiliriz.

Sıradaki içerik:

Apple Glass çıkış tarihi netleşti! Bu kadar erken mi?