e
sv

Akaryakıta yeni bir dev artırım daha!

6 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akaryakıt fiyatları son devirlerde önemli artırım artışları gördü. Enflasyon, dolar kuru, Rusya Ukrayna savaşı derken akaryakıt fiyatlarında önemli artışlar yaşandı. Yalnızca bir yıl içinde üç kattan fazla zamlanan akaryakıt fiyatları, ne yazık ki her gün artmaya devam ediyor. Son olarak bugün kesim kaynaklarından elde edilen bilgiler, akaryakıt fiyatlarına yeni bir artırım geleceğini ortaya koydu.

Akaryakıta yeni bir dev artırım daha!

Kaynaklardan edinilen bilgilere nazaran akaryakıtın fiyatı, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 TL 3 kuruş zamlanacak. Bu artırımla birlikte akaryakıtın litre fiyatı, yurt genelinde yeni bir tarihi düzeye ulaşacak. Öte yandan motorindeyse bugün rastgele bir artırım beklentisi kelam konusu değil.

Brent petrolün artan fiyatı ve enflasyon üzere sebeplerle ziyadesiyle yükselen akaryakıt fiyatlarında önemli artışlar kelam konusu. Hal bu türlü olunca da araç sahiplerinin durumu gitgide berbata gidiyor. Bilhassa İstanbul’da ziyadesiyle artan maliyetler araç sahiplerinin durumunu zora sokmaya devam ediyor. Devam eden enflasyon ve savaş sebebiyle fiyatlandırmaların nereye gideceği ise aşikâr değil.

İşte artırımlarla birlikte yeni fiyatlandırma:

İstanbul: 22,82 TL -> 23,85 TL
Ankara: 22,93 TL -> 23,96 TL
İzmir: 22,93 TL -> 23,96 TL

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Akaryakıta yeni bir dev artırım daha!