e
sv

Akaryakıta yeni bir artırım daha geldi!

8 Okunma
avatar

Tombik

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akaryakıt fiyatlarındaki artışın arkası gerisi kesilmiyor. Enflasyon, dolar kuru, döviz üzere etkenlerin üzerine bir de Rusya Ukrayna savaşının patlaması küresel manada dünyayı güç duruma soktu. Hal bu türlü olunca da araç şoförleri için güç günler kapıda denebilir.

Hali hazırda yüksek olan akaryakıt fiyatlarına arkası gerisine artırımlar gelmeye devam ediyor. Şoförleri epey zora sokan bu durum bir müddet daha bu türlü devam edeceğe benziyor denebilir.

Akaryakıta yeni bir artırım daha geldi!

Enflasyon, döviz kuru ve savaşın tesiriyle artmaya devam eden akaryakıt fiyatları, bugün yeni bir akaryakıt artırımına daha şahitlik yaptı. Akaryakıtın litre fiyatı, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1,03 TL artmış durumda. Bir yılın içinde üç kattan fazla artan akaryakıt fiyatları yükselmeye devam ediyor.

Akaryakıtın litre fiyatı, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 TL 3 kuruş daha zamlanacak. Bu artırımla birlikte akaryakıtın litre fiyatı, yurt genelinde yeni bir tarihi düzeye ulaştı ve 24 TL hududuna dayanacak. Öte yandan motorinin litre fiyatına bugün bir artırım kelam konusu değil. İşte artırımlardan sonra yeni fiyatlandırma:

İstanbul: 22,82 TL -> 23,85 TL
Ankara: 22,93 TL -> 23,96 TL
İzmir: 22,93 TL -> 23,96 TL

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Akaryakıta yeni bir artırım daha geldi!